Receptuj.cz

České palačinky jako od babičky recept

Rozhodli jste se uvařit si recept České palačinky jako od babičky , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 15.01.2022     Kategorie receptu: České, Chuťovky, Dezerty, Dobroty, Hlavní jídlo, Moučník, Ovocné, Palačinky, Pro děti, Snídaně
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, dětská jídla, dezert, hlavní chod, moučník, předkrm, příloha, vegetariánský recept

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept České palačinky jako od babičky

Potřebné ingredience receptu České palačinky jako od babičky

  • 250 ml polotučného mléka
  • 4 vejce
  • špetka soli
  • 140 g hladké mouky
  • vanilkový cukr nebo skořice

Postup přípravy receptu České palačinky jako od babičky

Recept na palačinky může mít mnoho podob. Ve Francie se palačinky nazývají crêpes nebo galetky a v Americe narazíte na jejich proslavené pancakes. Tento recept na palačinky se jmenuje české palačinky jako od babičky, a tak je zřejmé, že jde o recept na palačinky čistě domácí. Je to takové pohlazení pro staromilce. Jenže dobré je to proklatě. K základnímu receptu můžete přidat ještě jedno dvě vajíčka. Potom ale pozor na konzistenci, ostatní ingredience podle toho musíte upravit. Také na recept na palačinky vyzkoušejte dát těsto na palačinky na zhruba hodinu do lednice. Palačinky budou ještě o něco lepší. Potom jenom rozpálit na pánvičce olej a vždycky na jednu palačinku nalít tolik těsta, aby palačinka nebyla moc tlustá, a tím nepropečená, nebo moc tenká, a tím trhavá. Takže vzhůru do toho a dobrou chuť.

--Všechny sypké ingredience smíchejte dohromady.

--Potom přidejte vajíčka a velmi pomalu a zlehka přilévejte mléko. Na začátku bude těsto hustější, ale nakonec se z něj stane krásné lité těsto.

--Rozpalte na středním plameni v nepřilnavé pánvi trochu oleje a vzhůru do smažení. První je zkušební, potom už množství těsta odhadnete a palačinky budou jako od babičky.

--Zdobte a podávejte. V tomto bodě se fantazii meze nekladou.

Podobné recepty jako je České palačinky jako od babičky

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.