Receptuj.cz

Domácí sýr lučina recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Domácí sýr lučina , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 27.01.2022     Kategorie receptu: České, Chuťovky, Dobroty, Pomazánka, Předkrm, Pro děti, Snídaně, Vegetariánské
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, dětská jídla, pomazánka, předkrm, svačina, sýr, vegetariánský recept

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Domácí sýr lučina

Potřebné ingredience receptu Domácí sýr lučina

  • 500 g bílého tučného jogurtu (řeckého či selského)
  • 200 g zakysané smetany
  • sůl

Postup přípravy receptu Domácí sýr lučina

Sýr lučina pevně sídlí v mnoha srdcích lidí v Česku. Lučina se používá na svačiny nejen pro děti, ale přidává se i do spousty pomazánek, využívá se při pečení sladkých dezertů nebo se přimíchává do bramborové kaše či polenty. Jenže lučina se dá udělat i doma. Recept na domácí lučinu je velmi jednoduchý až triviální, a tak domácí lučina může být doménou i odrostlejších dětí. Zde je pár tipů na recept, kterým se domácí lučina zabydlí i u vás doma.

Například místo zakysané smetany lze použít smetanu ke šlehání. Potom bude domácí lučina ještě jemnější a méně nakyslá. Pro maximální vyladění chuti je možné kombinovat oba dva přístupy – zakysanou smetanu a smetanu ke šlehání. Další věc, kterou můžete ovlivnit v případě záležitosti, jako je recept na domácí lučinu, představuje přidání dalších surovin. Domácí lučina může být například se solí či bez ní, použít lze samozřejmě čerstvé bylinky, sušená rajčata, nakládané papriky, nasekané ořechy nebo nějaký kvalitní pepř. A zbylou syrovátku, kterou recept a domácí lučina vyprodukuje, můžete použít na pečení domácího chleba nebo koláčů.

--Nejprve rozšlehejte smetanu a jogurt dohladka. Jestli chcete, dochuťte solí nebo dalšími přísadami, pro které jste se rozhodli.

--Velký cedník vystelte čistou bavlněnou utěrkou nebo nějakou gázou. Rozšlehanou směs vylijte do cedníku a položte ho na hrnec. Jogurtovou směs potom přikryjte volnými konci textilie a navrch položte třeba malý talířek, abyste to celé zatížili.

--Budoucí sýr dejte do lednice – nejlépe na 24 hodin, nejhůře na 8 hodin.

--Nakonec hotovou domácí lučinu vyndejte do misky.

Podobné recepty jako je Domácí sýr lučina

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.