Receptuj.cz

Těsto na vafle recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Těsto na vafle , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 20.04.2022     Kategorie receptu: Chuťovky, Dezerty, Dobroty, Francouzské, Moučník, Pro děti, Těsta
Podobné recepty jako tento v sekci: chuťovka, dětská jídla, dezert, francouzská kuchyně, moučník, svačina, těsto, vafle

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Těsto na vafle

Potřebné ingredience receptu Těsto na vafle

  • 200 g hladké mouky
  • 100 g polohrubé mouky
  • 75 g moučkového cukru
  • špetka soli
  • 1 balení prášku do pečiva (kypřícího prášku)
  • 500 ml mléka
  • 100 g rozpuštěného másla
  • 2 vejce

Postup přípravy receptu Těsto na vafle

Těsto na vafle se dá koupit v obchodě. Ale těsto na vafle se dá také jednoduše udělat doma. Vaflové těsto totiž není nic tak složitého, aby ho nezvládl/a začínající kuchařka či kuchař. My vám zde přinášíme špičkový a ozkoušený recept na těsto na vafle, kterým si skokově vylepšíte svoji domácí reputaci. Přidané rozpuštěné máslo vafle popostrčí zase o kousek výš v pomyslném gastronomickém žebříčku.
Těsto na vafle ale lze udělat i ve slané variantě, a to pouhými několika málo kuchařskými tahy. Vynechejte v receptu cukr a těsto na vafle více osolte. Přidat potom můžete něco zelených bylinek – petržel, bazalku a tak podobně. Slané vaflové těsto podávejte s taveným sýrem nebo nějakou jinou vaší oblíbenou pomazánkou. Recept na těsto na vafle najdete o kousek níž. Uvidíte, bude vám zaručeně chutnat.

--Nejprve v menším hrnečku nechte rozpustit máslo. Ve velké míse potom smíchejte všechny sypké suroviny, kterými jsou mouka, cukr, sůl a kypřící prášek. Do nich nalijte rozpuštěné máslo, mléko a celá vejce (bez skořápky:). Pomalu vyšlehejte těsto na vafle.

--Vaflovač musí být samozřejmě rozehřátý a díky použitému máslu do něj nemusíte dávat žádné další promazávadlo proti připálení. Rovnou do něj lijte těsto a pečte podle jeho výkonu.

Podobné recepty jako je Těsto na vafle

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.