Receptuj.cz

Zdravé celozrnné palačinky recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Zdravé celozrnné palačinky , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 13.01.2022     Kategorie receptu: Bez-lepku, České, Chuťovky, Dezerty, Dobroty, Hlavní jídlo, Moučník, Ovocné, Palačinky, Předkrm, Příloha, Pro děti, Vegetariánské
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, cukroví, dětská jídla, dezert, francouzská kuchyně, hlavní chod, moučník, Ostatní kuchyně, předkrm, vegetariánský recept

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Zdravé celozrnné palačinky

Potřebné ingredience receptu Zdravé celozrnné palačinky

  • 1 šálek (100 g) pohankové mouky
  • 1/2 šálku (50 g) žitné mouky
  • 1/2 šálku (50 g) špaldové celozrnné mouky
  • 1 lžíce olivového oleje
  • 1/2 litru sójového mléka (nebo jiného)
  • špetka koriandru
  • špetka kurkumy
  • sůl
  • povidla nebo marmeláda bez cukru

Postup přípravy receptu Zdravé celozrnné palačinky

Recept na palačinky rozhodně může být velmi zdraví prospěšný. To v případě, že do těsta na palačinky dáte místo normální, průmyslově zpracované mouky mouku pohankovou, špaldovou a žitnou. Tento recept na palačinky také nevyžaduje obyčejné mléko, cukr ani vejce. Jsou tak velmi lehce stravitelné, pro tělo nenáročné a díky použitým celozrnným moukám plné spousty cenných minerálů. A když chcete recept na palačinky jako bezlepkový, použijte pouze mouku pohankovou. Využitím vůně a chutě koriandru a kurkumy zase dostane recept na palačinky jiný rozměr, který si třeba zamilujete nastálo. Zdobit, plnit či jinak ochucovat na závěr můžete čímkoliv, co vás napadne jako první nebo poslední. Je to opravdu jedno. Recept na palačinky snese téměř vše. U tohoto druhu palačinek ale zkuste použít například marmelády bez cukru, abyste dodrželi jejich téma – sladké, ale zdravé. Pokud nemáte marmeládu, která neobsahuje cukr, jednoduše rozvařte sušené ovoce s vodou a pak rozmixujte. Věříme, že si s tímto poradíte, a přejeme dobrou chuť!

--Nejprve smíchejte sypké suroviny, tedy mouku, sůl a koření. Potom postupně pomaličku přidávejte sójové mléko (nebo jiné, které jste se rozhodli použít). Důkladně promíchejte a nechte cca 20 minut odstát.

--A potom smažte a smažte. Na nepřilnavou pánev nalijte trochu oleje, nechte ho rozehřát a smažte krásné tenké palačinky. Tu první berte jako zkoušku, abyste dosáhli té správné tloušťky. S olejem můžete šetřit, protože už samo těsto obsahuje olej, který při smažení pomáhá.

--Z těsta byste měli udělat tak 6 palačinek, které potom ochucujte a zbobte podle vašich preferencí.

Podobné recepty jako je Zdravé celozrnné palačinky

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.