Receptuj.cz

Zdravé palačinky se skořicí a jablky recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Zdravé palačinky se skořicí a jablky , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 14.01.2022     Kategorie receptu: České, Chuťovky, Dezerty, Dobroty, Hlavní jídlo, Moučník, Ovocné, Palačinky, Pro děti, Snídaně
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, cukroví, dětská jídla, dezert, hlavní chod, moučník, Ostatní kuchyně, předkrm, příloha, vegetariánský recept

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Zdravé palačinky se skořicí a jablky

Potřebné ingredience receptu Zdravé palačinky se skořicí a jablky

  • 70 g bílé pohankové mouky hladké
  • 110 g hladké špaldové mouky
  • 3× vejce
  • 500 ml polotučného mléka
  • sůl
  • NA NÁPLŇ
  • 4× středně velké jablko
  • 2 lžíce másla
  • 1 lžíce medu
  • 2 lžičky mleté skořice

Postup přípravy receptu Zdravé palačinky se skořicí a jablky

Recept na palačinky tentokrát uvádíme ve variantě s jablky a skořicí. Ovšem kouzlo tohoto receptu, který se skrývá v těstě, povyšuje tento recept na palačinky na novou úroveň. Jedná se totiž o zdravou variantu tolik oblíbeného jídla. Tento recept na palačinky, či lépe jeho těsto na palačinky je udělán ze špaldové a pohankové mouky. A když tyto zdravé a nadýchané palačinky naplníte opečenými jablíčky a skořicí, věřte, že i uplakané chladné večery dostanou novou energii a nové světlo, protože se vám palačinky rozplynou v ústech. Navíc tento recept na palačinky se skořicí a jablky nádherně voní, takže o vašich kuchařských úspěších bude vědět celý dům. Takže vzhůru do toho, ať se vám recept na palačinky povede. A dobrou chuť!

--Nejprve ve velké míse smíchejte pohankovou a špaldovou mouku, vejce, mléka a trochu soli. Potom nechte těsto 10 minut odpočívat.

--Mezitím na náplň omyjte jablka, vyřízněte jádřinec a jablko nakrájejte na kousky. Na vhodné pánvi rozehřejte 2 lžíce másla a jablka opékejte cca 5 minut na středním ohni.

--Vypněte plamen, přilijte med a přidejte skořici. Důkladně zamíchejte.

--Vemte druhou pánev (nepřilnavou) a smažte postupně na středním plameni palačinky tak, jak je máte rádi. Z těsta půjde usmažit kolem 10 palačinek.

--Ještě teplé palačinky naplňte jablky a podávejte.

Podobné recepty jako je Zdravé palačinky se skořicí a jablky

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.