Receptuj.cz

Bezinková limonáda recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Bezinková limonáda , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 18.06.2022     Kategorie receptu: České, Domácí limonády, Koktejl, Nápoje, Pro děti, Svatba
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, dětská jídla, koktejly, nápoj

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Bezinková limonáda

Potřebné ingredience receptu Bezinková limonáda

  • 4 l převařené a vychlazené vody
  • 30 g cukru krystal
  • 0,5 PL droždí
  • 6 ks bezového květu (bezinky)
  • 1 citron

Postup přípravy receptu Bezinková limonáda

Bezová limonáda osvěžuje pokolení a pokolení už drahně let, protože bez najdeme na kraji každé louky. I kdybychom ho nepoznali na pohled, určitě vás zaujme jeho omamná vůně. Bezinková limonáda v horkých letních dnech výborně osvěžuje, v zimě se zase bezový květ dá nasušit a dělat z něj čaj, abyste se zbavili protivného zahlenění. Mnoho lidí považuje bez za plevelnou rostlinu, ale ta v sobě skrývá mnohá překvapení. Jedním z nich pro vás určitě bude bezinková limonáda – voňavé a jemně perlivé letní osvěžení.
Čas na sběr bezu je v květnu a červnu a sbírejte pouze suché květy, protože vlhké, třeba ty sebrané po ránu, by při sušení zhnědly a ztratily na kvalitě. Sušit se musí okamžitě a například v hermeticky uzavřené dóze vydrží do příští sezony. Recept na bezovou či bezinkovou limonádu najdete právě zde.

--Bezinková limonáda má velmi jednoduchou přípravu. Cukr, nadrobno nalámané droždí, bezové květy a na tenká kolečka nakrájený citron dejte do převařené vody, kterou nechte vychladnout. Pořádně promíchejte. Přikryjte a nechte stát v pokojové teplotě jeden den. Potom přeceďte a pořádně vychlaďte.

Podobné recepty jako je Bezinková limonáda

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.