Receptuj.cz

Domácí housky recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Domácí housky , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 07.09.2022     Kategorie receptu: České, Pečivo, Příloha, Pro děti, Snídaně
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, dětská jídla, pečivo, příloha, svačina

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Domácí housky

Potřebné ingredience receptu Domácí housky

  • 500 g hladké mouky
  • 1 a 1/2 lžičky sušeného droždí
  • 300 ml mléka
  • 2 lžíce rozpuštěného másla
  • 1 lžička soli
  • 1 ks žloutku
  • 1 ks vajíčka na pomazání
  • mák, hroubozrnná sůl nebo semínka na posypání

Postup přípravy receptu Domácí housky

Domácí housky a jejich recept je jednodušší, než si myslíte. Tyto domácí housky vás natolik uchvátí, že si raději udělejte hned dvojitou dávku. Nesnědené můžete dát do trouby, stejně tak můžete zmrazit kynuté neupečené těsto a po rozmrazení upéct. Domácí housky potěší i v tom smyslu, že nebudete muset platit za pečivo v obchodech, které zdražuje stále víc. Navíc budete mít zaručenou kvalitu, která projde pod vašima rukama, takže máte jistotu. Domácí housky a jejich recept právě zde.

--Nejprve se vrhněte na kvásek. V rendlíku ohřejte mléko, aby bylo pouze vlažné. Horké mléko totiž kvasinky zabíjí. 100 ml mléka potom odlijte do mísy, do které dejte sušené droždí, 1 lžičku cukru, pečlivě promíchejte a nechte 10 minut stát.

--Potom do mísy prosejte mouku, vyklepněte žloutek, přisypte sůl, přidejte máslo a přilijte zbylých 200 ml mléka. Nakonec tam dejte kvásek.

--Vařečkou pořádně promíchejte, pak vyklopte na vál a vypracujte těsto. Buď pomocí vlastních sil, nebo kuchyňského robota. Těsto musí být opravdu dobře zpracované. Mělo by být lesklé a hladké a nemělo by se lepit na vál.

--Po vypracování dejte těsto zpátky do mísy a nechte zakryté hodinu kynout v pokojové teplotě.

--Po této době těsto rozdělte na 10 až 12 stejně velkých dílů a z každého z nich udělejte tři prameny, které zapleťte do copu.

--Housky dejte na plech tak, aby se navzájem nedotýkaly, a nechte je cca půl hodiny dokynout. Potom je potřete vajíčkem smíchaným s lžící studené vody. A nakonec je posypte čímkoliv, co máte rádi – mák, sůl, různá semínka…

--Troubu předehřejte na 180 °C a pečte okolo 15 minut. Pokud budou rychleji tmavnout, uberte teplotu. Po vychladnutí dobrou chuť.

Podobné recepty jako je Domácí housky

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.