Receptuj.cz

Karbanátky se sýrem recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Karbanátky se sýrem , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 14.03.2022     Kategorie receptu: České, Hlavní jídlo, Hovězí maso, Karbanátky, Mleté maso, Vepřové maso
Podobné recepty jako tento v sekci: americká kuchyně, hlavní chod, holandská kuchyně, hovězí maso, mleté maso, sýr, vepřové maso

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Karbanátky se sýrem

Potřebné ingredience receptu Karbanátky se sýrem

  • 500 g mletého hovězího
  • 1 velká cibule nasekaná nadrobno
  • 150 g nahrubo nastrouhaného tučnějšího sýru – cheddar, gouda apod.
  • 1 lžíce plnotučné hořčice
  • 1 vejce
  • sůl
  • pepř
  • 6 lžic strouhanky
  • rostlinný olej na smažení

Postup přípravy receptu Karbanátky se sýrem

Karbanátky se sýrem představují další z řady jídel, jejichž základ tvoří bochánky nebo placičky z mletého masa, které se potom opečou na pánvi či v troubě. Karbanátky se sýrem oproti třeba zeleninovým placičkám zasytí daleko víc, a tak se hodí pro pořádně hladové krky. Šťavnaté hovězí maso se perfektně snoubí si chutí sýra, čímž vzniká takřka neodolatelná kombinace. Sýr lze samozřejmě měnit podle vašich chuťových preferencí, takže karbanátky se sýrem mohou být s fetou, nebo si karbanátky se sýrem udělejte ještě s kapustou, žampiony, sušenými rajčaty a tak dále. Recept na karbanátky se sýrem určitě vylepšíte dobrým mletým masem. Z toho důvodu doporučujeme lokálního řezníka, který vám namele maso podle vašeho přání, nebo se například osvědčilo řeznictví v obchodech Globus.

Karbanátky se sýrem vám pro vaše peníze nesáhnou hluboko do kapsy, protože se jedná o velmi jednoduché a levné jídlo. Karbanátky se sýrem tak ocení hlavně maminky, které žijí samy se svými dětmi. Postup přípravy spočívá vlastně pouze v tom, že smícháte ingredience dohromady, abyste vytvořili směs s vhodnou konzistencí, a potom můžete rovnou „zapnout“ pánvičku. Jako příloha pro karbanátky se sýrem výborně poslouží třeba bramborová kaše nebo obyčejný chleba s hořčicí. Na recept na karbanátky se sýrem se mrkněte vždy, když za prvé; budete mít velký hlad, za druhé; když nebudete chtít za jídlo utratit moc peněz a za třetí, když kuchyní budete chtít jenom proběhnout. Karbanátky se sýrem – výborná volba.

--Je to velmi jednoduché. Mleté maso ve velké míse smíchejte se sýrem, cibulí, hořčicí a vajíčkem. Podle chuti osolte, opepřete a přidejte strouhanku.

--Rukama pořádně všechno promíchejte, ať se jednotlivé suroviny krásně propojí.

--Vytvořte karbanátky a na rozpáleném oleji smažte dozlatova.

Podobné recepty jako je Karbanátky se sýrem

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.