Receptuj.cz

Květákové placičky recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Květákové placičky , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 02.03.2022     Kategorie receptu: České, Chuťovky, Hlavní jídlo, Karbanátky, Předkrm, Pro děti, Rychlá večeře, Vegetariánské, Zeleninové
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, dětská jídla, hlavní chod, svačina, vegetariánský recept, Zelenina

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Květákové placičky

Potřebné ingredience receptu Květákové placičky

  • 1 větší květák
  • 1 lžička kmínu
  • 1 lžička muškátového oříšku
  • sůl a pepř
  • 2–4 vejce podle velikosti
  • hrubá mouka podle počtu použitých vajec
  • slunečnicový olej na smažení

Postup přípravy receptu Květákové placičky

Květákové placičky mají rádi všichni lidé dobré vůle, hlavně děti. Květákové placičky totiž potřebují hlavně dobrý, krásně žlutý květák. Když tedy třeba během zimy narazíte v obchodě na parádní květák, vůbec neváhejte a kupte ho. Květákové placičky se výborně hodí ke svačině, jako hlavní jídlo i rychlá večeře. Dalším faktem, který přispívá k jejich oblíbenosti, je praktičnost. Nastudeno do ruky květákové placičky udělají radost úplně všem. K tomu čerstvé pečivo a trochu majonézy. Nebo úplně jiná kombinace, která vás bude bavit. Květákové placičky můžete třeba zkusit servírovat s pohankou a omáčkou z manga. Fantazii se meze nekladou.

Květákové karbanátky mají své příbuzné například v mrkvových placičkách nebo cuketových placičkách. Květákové karbanátky nebo květákové placičky, chcete-li, patří k těm nejjednodušším receptům, kterými můžete vytvořit skvělé hlavní jídlo. A proto květákové karbanátky, do nichž lze také přidat mleté maso, zvládnou i začínající kuchařky a kuchaři. Květákové placičky prostě nikdy nezklamou, a to cenou, snadnou přípravou a svojí oblíbeností. Recept na květákové placičky právě zde.

--Nejprve květák rozdělte na jednotlivé růžičky. Tvrdé konce vyhoďte. Poté květák 10 minut vařte ve vroucí vodě, do které přidejte kmín. Potom zceďte a nechte vychladnout.

--Uvařený květák rozmačkejte, přidejte muškátový oříšek a opepřete a osolte. Žloutky přidejte ke květáku a z bílků vyšlehejte sníh. Květákovou směs zahusťte moukou. Opatrně přidejte našlehané bílky.

--Rozpalte v pánvi vyšší vrstvu oleje a smažte na něm placičky z obou stran dozlatova.

Podobné recepty jako je Květákové placičky

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.