Receptuj.cz

Špagety s kuřecím masem recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Špagety s kuřecím masem , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 26.03.2022     Kategorie receptu: České, Drůbeží maso, Hlavní jídlo, Italské, Pro děti, Špagety
Podobné recepty jako tento v sekci: dětská jídla, drůbeží maso, hlavní chod, italská kuchyně, těstoviny

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Špagety s kuřecím masem

Potřebné ingredience receptu Špagety s kuřecím masem

  • olivový olej
  • 150 g kuřecích prsou, nakrájených na nudličky
  • sůl a pepř
  • 1 balení špaget
  • 2 stroužky česneku, najemno nasekané
  • 45 g sušených rajčat, nakrájených na nudličky
  • 150 g cherry rajčat
  • hrst čerstvé bazalky + na ozdobu

Postup přípravy receptu Špagety s kuřecím masem

Špagety s kuřecím masem patří k těm receptům, kterým dáte důvěru v momentě, kdy nemáte moc času na vaření. Jedná o navýsost srozumitelný a snadný recept. Špagety s kuřecím masem totiž nepotřebují příliš mnoho ingrediencí, které se navíc mohou libovolně, podle chuti měnit. Špagety s kuřecím masem budou chutnat jak dětem, tak dospělým, kteří si k nim mohou dát sklenku nějakého vyhlazeného bílého vína. Špagety s kuřecím masem zastoupí rychlou večeři i lehký oběd a navíc do nich lze přidat nějaká ostřidla pro otrlejší strávníky. Špagety s kuřecím masem by mohly být jasnou volbou při řešení běžných provozních pokrmů, ale když vyladíte složení surovin a jejich chutě do harmonického celku, může jít vlastně o zajímavé jídlo třeba pro romantickou večeři.

--Na 3 lžících oleje v hlubší pánvi orestujte kuřecí maso dozlatova, které předtím nezapomeňte osolit. Vyjměte ho a dejte stranou.

--Těstoviny uvařte v osolené vroucí vodě podle návodu na obalu.

--Do pánve po mase dejte česnek, sušená rajčata a cherry rajčata. Vše 5 minut restujte. Kdyby se suroviny začaly připékat, přilijte lžíci vody z těstovin. Opepřete a přidejte bazalku.

--Zcezené těstoviny smíchejte v pánvi s kuřecím masem a restovanými rajčaty a podávejte ozdobené nasekanou bazalkou a opečenými cherry rajčátky.

Podobné recepty jako je Špagety s kuřecím masem

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.