Receptuj.cz

Špenátové palačinky recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Špenátové palačinky , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 16.01.2022     Kategorie receptu: České, Chuťovky, Dezerty, Dobroty, Hlavní jídlo, Moučník, Palačinky, Příloha, Pro děti, Vegetariánské, Zeleninové
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, cukroví, dětská jídla, dezert, hlavní chod, moučník, předkrm, příloha, vegetariánský recept

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Špenátové palačinky

Potřebné ingredience receptu Špenátové palačinky

  • 500 ml mléka
  • 2 vajíčka
  • 200 g mouky
  • 2 hrsti čerstvého špenátu
  • sůl a pepř
  • tvaroh
  • restované žampiony
  • čerstvý kozí sýr
  • rukola

Postup přípravy receptu Špenátové palačinky

Recept na palačinky nemusí být jenom ve sladké variantě, ale samotné těsto na palačinky je tak tvárné, že snese ledasco. Tento recept na špenátové palačinky je skvělý na snídani, svačinu, oběd, druhou svačinu, večeři i na druhou večeři. Prostě se dají jíst celý den. Recept na špenátové palačinky doplňují tvaroh (nejlépe od nějakého farmáře), rukola, restované žampiony a čerstvý kozí sýr. Všechny ingredience najdete v seznamu, ale je nutno podotknout, že tohle je opravdu velmi variabilní a volba surovin je čistě ve vaší režii. Recept na palačinky unese všemožné bylinky i poklady vašich ledniček a spíží. Při dělání palačinek si dejte pozor na tři základní věci. Těsto na palačinky musí být vyvážené. Potom se palačinky nebudou ani trhat, ani v případě moc tlustých zůstávat uvnitř syrové. Zjistíte to prostou zkouškou u první palačinky. Recept na palačinky také vyžaduje vhodné náčiní. Pánev rovná a nepřilnavá je základ. A do třetice musí být olej v pánvi tak akorát. Příliš horký palačinky spálí, příliš studený potrhá. Recept na palačinky je jednoduchý, vyžaduje pouze cvik. Dobrou chuť!

--Nejprve rozmixujte mléko se špenátem. Dochuťte solí a pepřem. Pro odvážnější i špetkou chilli.

--Potom zašlehejte vajíčka s moukou tak, aby vám pod rukama vzniklo krásně hladké těsto. Nechte 20 minut odležet.

--Rozpalte olej na pánvi. Palačinky začněte smažit raději při nižší teplotě. Zabere to asi 2 minuty z každé strany. Palačinky by měly zůstat pěkně sytě zelené.

--Nakonec naplňte tvarohem, rukolou, žampiony orestovanými na másle a zdobené čerstvým kozím sýrem.

Podobné recepty jako je Špenátové palačinky

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.