Receptuj.cz

Hovězí vývar recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Hovězí vývar , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 02.02.2022     Kategorie receptu: České, Hovězí maso, Polévky, Pro děti, Vývary
Podobné recepty jako tento v sekci: dětská jídla, hovězí maso, polévka, vývar

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Hovězí vývar

Potřebné ingredience receptu Hovězí vývar

 • 4 l vody
 • 2 kg hovězích žeber, hrudí a morkových kostí
 • 1 cibule
 • 100 g kořenové petržele
 • 100 g celeru
 • 100 g mrkve
 • 2 stroužky česneku
 • petrželová nať
 • nové koření
 • celý pepř
 • bobkový list

Postup přípravy receptu Hovězí vývar

Recept na hovězí vývar tvrdí muziku v mnoha jídlech, čímž se stává nenahraditelným pomocníkem každého kuchaře. Recept na silný hovězí vývar toho skutečně umí mnoho – nasytit, zahřát, dodat živiny, léčit. Pro každého pak tedy vyvstává otázka, na kterou je potřeba odpovědět kladně. Recept na hovězí vývar musí umět každý, a každý se to i naučí, protože recept na hovězí vývar představuje jednoduché jídlo, i když na přípravu časově náročné.

Postupů na přípravu na recept na hovězí vývar existuje nepřeberné množství. Nicméně i tady platí pravidla, která následujte, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku. Je to poměr masa a vody, hovězí vývar se vlastně nevaří, teplota vody zůstává pod bodem varu, a v receptu na hovězí vývar to zas tolik nepřehánějte se zeleninou, bylinkami a kořením. Recept na hovězí vývar získává většinu chutě z masa a nikoliv z kostí, které mu dodávají zdraví prospěšný kolagen. Silný hovězí vývar výrazně vylepšíte přidáním masových odřezků, žeber, na kterých je dostatek masa, anebo třeba hovězím hrudím (levný, nedoceněný kousek masa).
Chcete-li recept na hovězí vývar tmavě zabarvený, kosti nejprve opečte dohněda.

--Maso a kosti dejte do hrnce do studené vody a přiveďte k mírnému varu. Voda bude probublávat, nikoliv vřít. Až se vysráží na povrch bílkoviny a tuk, sejměte je lžící, vývar bude čistější. Celá procedura zabere 2–4 hodiny.

--Hodinu až hodinu a půl před koncem do hrnce přidejte rozkrojenou cibuli i se slupkou (slupka dodá vývaru barvu), oloupaný a nakrájený celer, oloupaný česnek a na větší kostičky nakrájenou mrkev a petržel. Rovněž do hrnce přidejte koření a bylinky.

--Hotový hovězí vývar sceďte. Maso oberte a dejte nazpět do vývaru. Zeleninu vyjměte a dejte do krabičky, ne zpátky do vývaru, mohl by totiž rychleji zkysnout. Část zamíří na mrazák na pozdější vaření, část rovnou podávejte třeba s játrovými knedlíčky nebo celestýnskými nudlemi.

Podobné recepty jako je Hovězí vývar

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.