Receptuj.cz

Švestkové knedlíky recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Švestkové knedlíky , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 05.06.2022     Kategorie receptu: České, Chuťovky, Hlavní jídlo, Kynuté ovocné knedlíky, Ovocné, Pro děti, Vegetariánské
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, cukroví, dětská jídla, dezert, hlavní chod

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Švestkové knedlíky

Potřebné ingredience receptu Švestkové knedlíky

  • 250 g tučného tvarohu v kostce
  • 1 vejce
  • 120 g dětské krupičky
  • 2 lžíce mletého máku
  • 12 vypeckovaných švestek
  • cukr moučka
  • máslo
  • bílý jogurt

Postup přípravy receptu Švestkové knedlíky

Kynuté švestkové knedlíky září jako drahokam na náhrdelníku české kuchyně, protože ke švestkám má náš národ speciální vztah. Švestkové knedlíky se dělají velmi podobně jako ostatní kynuté ovocné knedlíky, jenom je potřeba počkat na čas švestek a neodevzdat je všechny do palírny na slivovici. Takže v září všichni milovníci švestkových knedlíků zpozorněte.
Ti, kteří milují třaskavě lahodnou kombinaci švestek a máku, mohou zkusit tento náš recept na švestkové knedlíky s mákem. Nicméně pomletý mák se nepřidává až vposledku na hotové kynuté knedlíky, ale rovnou do těsta. Uvidíte, že tento postup dostane ze švestek a máku ještě více matérie, chutě a vůně. Drobná rada: tvaroh použijte ten v kostce, protože ty ve vaničce jsou příliš mokré a řídké, a tak se do těsta na knedlíky nehodí. Recept na kynuté švestkové knedlíky právě zde.

--Nejprve dejte vařit vodu ve velkém hrnci. Do mísy dejte vejce, krupičku a mletý mák. Vytvořte těsto, přičemž čím méně se míchá, tím křehčí bude.

--Na vál nasypte hromádku krupičky. Na ní dejte hromádku těsta a rozmáčkněte jej na placku. Vypeckovanou švestku dejte doprostřed, zabalte a vyválejte pěkný knedlíček-kouličku. To, že bude knedlík obalený v krupičce, pomůže tomu, že nebude lepivý na rukách a i k ostatním kouskům.

--Do vroucí vody, kterou jste dali na začátku vařit, dejte knedlíčky tak, aby se pokud možno k sobě příliš nemačkali. Za cca 6–7 minut vyplavou na hladinu. Děrovanou naběračkou je z horké vody osvoboďte. Máte-li knedlíčků víc, postup opakujte.

--Hotové kynuté knedlíky posypte moučkovým cukrem a přelijte přepuštěným máslem. Varianta B: místo másla lze použít i bílý jogurt.

Podobné recepty jako je Švestkové knedlíky

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.