Receptuj.cz

Halušky s brynzou a slaninou recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Halušky s brynzou a slaninou , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 30.01.2022     Kategorie receptu: Hlavní jídlo, Vepřové maso
Podobné recepty jako tento v sekci: chuťovka, dětská jídla, hlavní chod, Ostatní kuchyně, příloha, slovenská kuchyně, sýr, vepřové maso

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Halušky s brynzou a slaninou

Potřebné ingredience receptu Halušky s brynzou a slaninou

  • 750 g brambor
  • 250–300 g hladké mouky
  • 150 g brynzy
  • 100 g slaniny
  • olej
  • sůl

Postup přípravy receptu Halušky s brynzou a slaninou

Halušky s brynzou, halušky se zelím i obecně halušky jako recept u nás v české kotlině zdomácněly. Halušky totiž pocházejí ze Slovenska, kde hrají roli národního jídla. Když přidáte do těsta nastrouhané brambory, vznikne pokrm, kterému se říká strapačky. Halušky je možné podávat i s mákem nebo povidly, nicméně zdaleka nejpopulárnější jsou halušky s brynzou.
Recept na halušky je těžký a velmi sytý, čímž se výborně hodí do zimního období, protože spolehlivě zahřeje. Halušky a jejich recept je také velmi jednoduchý, a tak jej zvládne leckterý začínající kuchař nebo kuchařka. Tento recept je na halušky s brynzou a slaninou.

--Nejprve oškrábejte a nastrouhejte brambory na jemném struhadle. Osolte je, přisypte mouku. Tím vytvoříte těsto, které by mělo v ideálním případě lepit.

--Ve větším hrnci přiveďte k varu vodu. Těsto potom do vody protlačujte sítem s velkými oky. Jakmile vyplavou na povrch, nechte je 5 až 7 minut povařit. Potom je pomocí sítka vyndejte. Halušky nevařte najednou, ale rozdělte je třeba natřikrát, aby se v hrnci netlačily a všechny se rovnoměrně uvařily.

--V průběhu vaření halušek na troše zahřátého oleje osmažte na kostičky nakrájenou slaninu. Ještě teplé halušky potom přímo na pánvi promíchejte se slaninou, brynzou a slaninou. Ihned podávejte.

Podobné recepty jako je Halušky s brynzou a slaninou

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.