Receptuj.cz

Brokolicové karbanátky recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Brokolicové karbanátky , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 06.03.2022     Kategorie receptu: České, Chuťovky, Hlavní jídlo, Karbanátky, Pro děti, Rychlá večeře, Vegetariánské, Zeleninové
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, dětská jídla, hlavní chod, svačina, vegetariánský recept, Zelenina

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Brokolicové karbanátky

Potřebné ingredience receptu Brokolicové karbanátky

  • 1 ks brokolice
  • 2 ks vejce
  • 2 lžíce hladké mouky
  • 4 lžíce strouhanky
  • sůl, pepř
  • 70 g parmazánu
  • 1 stroužek česneku
  • olej na smažení

Postup přípravy receptu Brokolicové karbanátky

Tento recept na brokolicové karbanátky je další z řady zeleninových placiček, které tak skvěle nahrazují karbanátky s mletým masem. Pokud tedy doma máte, nebo jste v obchodě narazili na nějakou pěkně zelenou brokolici, neváhejte ani vteřinu, brokolicové karbanátky jsou ta správná volba. Nejenže vás budou strávníci, i ti nejmenší chválit, ale i jim připravíte jídlo, které je bohaté na vlákninu a vitaminy. Další přidaná hodnota receptu na brokolicové karbanátky přinese kousek úlevy začínajícím kuchařům a kuchařkám. Recept na brokolicové karbanátky totiž nepředstavuje žádné složité vaření. Postup přípravy vyniká lákavou jednoduchostí, která rovněž potěší při přemýšlení, jak na rychlou večeři.

Brokolicové karbanátky svoji oblibu pravděpodobně čerpají z popularity různých zeleninových placiček, jejichž pradědečkem jsou bramboráky. Stačí tedy vyměnit brambory za brokolici a máte skvělou večeři, oběd nebo třeba i svačinu, protože brokolicové karbanátky nastudeno potěší ve dne v noci a spolu s čerstvým pečivem a třeba jogurtovým dipem úplně vybízejí k noční přepadovce vaší ledničky. Recept na brokolicové karbanátky, který jsem pro vás připravili, je poměrně konzervativní, takže si jej upravujte podle libosti. Recept na karbanátky z brokolice se vám bude ještě mnohokrát hodit.

--Nejprve nakrájejte brokolici na kousky. Tvrdší košťál na tenká kolečka a takto nakrájenou brokolici v osolené vodě uvařte doměkka.

--Potom uvařenou brokolici spolu s česnekem tyčovým mixérem rozmixujte, aby vznikla hmota hrubší konzistence.

--Ve větší míse rozšlehejte vejce, přidejte parmazán najemno nastrouhaný, strouhanku, mouku a vše důkladně promíchejte. Nakonec přidejte směs s brokolicí, kterou mezitím nechte vychladnout.

--Na rozpáleném oleji smažte dozlatova z obou stran. Podávejte, s čím je máte nejraději.

Podobné recepty jako je Brokolicové karbanátky

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.