Receptuj.cz

Rizoto s kuřecím masem recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Rizoto s kuřecím masem , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 04.01.2022     Kategorie receptu: České, Drůbeží maso, Hlavní jídlo, Italské, Pro děti, Rizoto
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, dětská jídla, hlavní chod, rizoto, rýže

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Rizoto s kuřecím masem

Potřebné ingredience receptu Rizoto s kuřecím masem

  • 90 g hrášek
  • 1 ks cibule
  • 1 ks mrkev
  • 1 dl bílé víno
  • 250 g kuřecí prsa
  • 1 l zeleninový vývar
  • 200 g kulatozrnná rýže
  • na ozdobení bazalka

Postup přípravy receptu Rizoto s kuřecím masem

Recept na rizoto s kuřecím masem představuje takovou českou variantu toho italského neodolatelného sňatkového podvodníka. Recept na rizoto s kuřecím masem se těší oblibě zejména mezi nejmenšími a školou povinnými. A není divu. Rizoto s kuřecím masem má nekomplikovanou chuť a nekomplikovanou přípravu. Proto se těší oblibě i na druhé straně barikády rodinného života – na straně rodičů. Recept na rizoto s kuřecím masem má i tu výhodu, že kuřecí maso nebo použitou zeleninu lze podle libosti obměňovat. Řiďte se jenom tím, co najdete doma, a stejně vykouzlíte super oběd nebo večeři, aniž by vaše pověst přišla k úhoně. Recept na rizoto s kuřecím masem je také velmi levné jídlo, což mohou někteří z nás mohou rovněž ocenit.

-- Nejprve si připravíme zeleninový vývar. Určitě je lepší domácí než kupovaný, a proto použijeme mrkev, cibuli, celer, řapíkatý celer, petržel, sůl, pepř. Pokud není zbytí, připravíme si ho z bujonu.

--Na pánvi si orestujeme kuřecí kousky, které předtím osolíme a okořeníme grilovacím kořením. Potom orestujeme najemno nakrájenou středně velkou cibuli a kostičky mrkve. Rýži, nejlépe kulatozrnnou osmažíme na oleji s kouskem másla, oreganem a bazalkou, asi 5 minut. Potom do rýže vlijeme víno a necháme trochu vyvařit. Pak přilijeme trochu vývaru a necháme opět vyvařit.

--Postup s vývarem opakujeme, dokud rýže nezměkne. Je nutné pořád rizoto promíchávat, aby se nezačalo přichytávat ke dnu.

--5 minut před koncem vaření smícháme rýži s orestovaným kuřecím masem, cibulí, mrkví a hráškem.

--Italské rizoto s kuřecím masem na talíři posypeme parmazánem a podle chuti můžeme zdobit lístky bazalky.

Podobné recepty jako je Rizoto s kuřecím masem

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.