Receptuj.cz

Kynuté knedlíky s borůvkami recept

Rozhodli jste se uvařit si recept Kynuté knedlíky s borůvkami , podrobně si prostudujte popis vaření receptu a připravte si ingredience. Až budete mít nastudovaný recept, pusťte se do díla a přejeme dobrou chuť!
Publikováno: 29.05.2022     Kategorie receptu: České, Dobroty, Hlavní jídlo, Kynuté ovocné knedlíky, Ovocné, Pro děti, Vegetariánské
Podobné recepty jako tento v sekci: česká kuchyně, chuťovka, dětská jídla, hlavní chod, knedlíky, těsto

Hodnocení receptu: 3/3 hvězdiček Špatné Dobré Výborné

Recept Kynuté knedlíky s borůvkami

Potřebné ingredience receptu Kynuté knedlíky s borůvkami

  • 400 g polohrubé mouky
  • 2 dcl mléka, dle potřeby i víc
  • 3/4 kostky droždí
  • 3-4 lžíce cukru moučka
  • 1 ks vejce

Postup přípravy receptu Kynuté knedlíky s borůvkami

Kynuté knedlíky s borůvkami mají své příznivce i odpůrce. Někomu totiž borůvkové knedlíky nechutnají, protože po uvaření drobné ovoce ztrácí a mění trochu ze své chutě. My si myslíme, že když je sezona, tak se nemá váhat a suroviny zpracovávat. Recept na kynuté knedlíky s borůvkami je překvapivě poměrně jednoduchý – těsto, náplň a uvařit. Polité rozpuštěným máslem a posypané tvarohem potom kynuté knedlíky s borůvkami dělají divy i s těmi největšími tvrďáky.

--Nejprve ze surovin připravte těsto. Kyne cca hodinu. Potom těsto prohněťte, vyválejte asi 1 centimetr silný plát a větším hrnkem vytvarujte kolečka. Do nich dejte dostatek ovoce a vymodelujte knedlíček. Nechte je 10 minut v tomto tvaru dokynout.

--Knedlíčky vkládejte do vroucí osolené vody a vařte je cca 12 minut, dokud nevyplavou. To, že jsou knedlíčky hotové, poznáte tak, že do nich píchnete párátkem a těsto se na něj nepřilepí.

--Borůvkové knedlíky podávejte s rozpuštěným máslem a posypané tvarohem.

Podobné recepty jako je Kynuté knedlíky s borůvkami

Speciální selekce receptů od našich kuchařů, s našimi výběry uvaříte top recept dle vaší chuti.